laulupeo-slaid
XIII noorte laulu- ja tantsupidu

1.-3. juuli 2022

ELTS-banner
banner-main

XIII noorte tantsupidu

Saame tuttavaks: XIII noorte tantsupeo pealavastaja AGNE KURRIKOFF-HERMAN

Miks otsustasid kandideeridaideekavandi konkursil?  Mis on see kandev idee, mida tahaksid teoks tehaja mis nägu saab olema XIII noorte tantsupidu.

Olen hästi õnnelik inimene, sest minu lapsepõlve hobist ja suurest armastusest, eesti rahvatantsust, on saanud minu töö ja minu missioon eestimaalasena. 
Minu eestimeelsest perest kaasa saadud tunnetus sai kokku eesti tantsuga, ning  kõik, mis on sellega seotud ,elab minu sees väga suure hooga ja teeb mind õnnelikuks nendel hetkedel, kui saan seda jagada, selles olla ja kaasa rääkida. Kõik võimalused seda teha on jõudnud minu juurde läbi minu enda kasvamise. Kõik tulebki meie juurde läbi kasvamise.

Erinevatel ajaetappidel, meie võrsumise käigus, me loome ja ehitame  ise enda sees suhteid ja  suhestumisi meid ümbritsevaga. Nii kasvab noor ümbritsetuna meist ja toetudes meile. Kõik meile omased väärtused, nii  kodused, mis on seotud meie esivanemate pärandiga, meie maa ja juurtega, ajatud väärtused ,kui ka ajas olevad väärtused,ehk tänapäevased tõed,  anname neile teele kaasa.

Nende  ümbertoetavalt seistes aiatame neil  leida , otsida, proovida ja vahel kakaotada sildu ümbritseva suhtes. Nõnda suurt vastust võttes laseme neil endakeskel ajas võrsuda, laseme luua neil sildu ümbritseva suhtes ja nii oma endaelu rajada.
Need on mõtted, millest hakkab kasvama XIII noorte tantsupeo lugu. 
Ajas võrsuva noore lugu, kes ehitab, loob , rajab ja otsib endas silduümbritsevasse, et kasvada õnnelikuks inimeseks.

Millised on olnud esimesed päevad uues rollis ja kas praegune eriline olukord sunnib mingitest esialgsetestplaanidest loobuma või muutma või kuidas see protsessi mõjutab?

Ma olen suure sisemise põlemisega asunud seda vastutusrikast vankrit vedama.  Olen sõnastanud põhjalikult enda jaoks sellele teekonnale koos minuga tuleva meeskonna mõtted ja tegutsenud sellega, et ühine minek nende inimestega saaks olema ühte jalga astudes, vedades vastutuse vankrit kogu valdkonna eest.

Foto autor: Riina Varol

Tänasessituatsioonis, ehk siis, kui ei ole võimalik koonduda ühe laua taha, tulebleida teisi võimalusi ühisteks mõttevahetusteks ning toimetamiseks. Nii kateele asuv järk-järgult suurenev meeskond on tulnud  kokkuvideokoosolekuteks ning telefoni akut tuleb päeva jooksul laadida. See ontänane kahe aastase mineku algus. Usun, et praegune eriline olukord annab kameie toimetustele mõningase uue vaate, või lähtekoha, mille peale tuleb uutemõtetega vaadata.  Juba nüüd on ta meid , nagu meid kõiki üle maailma,pannud otsima teistuguseid lahendusi kokkusaamiseks, mõtete vahetuseks, meietööks.  

Kes on Sinu lähimad abilised – kes kuuluvad XIII noortetantsupeo kunstilisse toimkonda?

XIII noorte tantsupeo kunstilise toimkonna liikmed:
XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman
Pealavastaja assistendid: Kadri Tiis ja Vaike Rajaste
1.-2. klassi tantsurühmade liigijuht Liina Eero
2.-3. klassi tantsurühmade liigijuht Ulla-Helin Mengel
3.-4. klassi tantsurühmade liigijuht Kristiina Siig
5.-6. klassi tantsurühmade liigijuht Ingrid Jasmin
7.-9. klassi tantsurühmade liigijuht Helena-Mariana Reimann
C-rühmade liigijuht Maido Saar
Võimlejade liigijuht Kadri Jukk
Neiduderühmade liigijuht Elo Unt
Pererühmade liigijuht  Mall Paulus

Loomemeeskonda kuuluvad veel Arno Tamm, Maido Saar (ideekavandi 2.autor), Elo Unt, Kersti Kull
XIII noorte tantsupeo muusikajuht on Arno Tamm